کد خبر : 3223 | تاریخ انتشار : ۰۴:۵۲:۴۰ ۱۳۹۴/۰۴/۲۰ | تعداد بازدید : | تعداد نظرات : ۱

امام جمعه کرج:

اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود

امام جمعه کرج، آل سعود را آلت دست غرب در ایجاد تفرقه بین امت اسلامی دانست و گفت: این حکومت و رژیم غاصب اسرائیل را دو روی یک سکه هستند.

اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود

گروه استانی «کرج رسانه» به نقل از هادیان البرز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج، پس از توصیه همگان به رعایت تقوی، یاد قیامت را عامل افزایش تقوی و رعایت تقوی را عامل خلاص و آسایش انسان در مهالک قیامت عنوان کرد.

امام جمعه کرج، همزمانی شب قدر و روز قدس در ماه رمضان امسال را اتفاقی با برکت و خوش یمن دانست و ابراز امیدواری کرد برکات این ایام برای همگان مستدام باشد.

وی با اشاره به اینکه در دنیا تنها کشوری که دولت و ملتش مدافع مظلومان هستند، ایران اسلامی است، عنوان کرد: استکبارستیزی و ظلم ستیزی امام خمینی (ره) امری غیر قابل انکار است و ایشان تا آخرین روز عمر شریفشان در سخنرانی ها این مبانی را به جامعه انتقال میدادند.

وی با اشاره به اینکه نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس نشان بارز این مقابله با ظالمان در شخصیت امام خمینی (ره) بود، اظهار داشت: اینکه توسط عده ای بیان می شود که امام بزرگوار شعار “مرگ بر آمریکا” را نمی پسندیدند یا در مقابل استکبار موضعی نداشتند، تحریف آشکار شخصیت امام است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز، برگزاری باشکوه مراسم روز قدس در سزاسز جهان را بیانگر این موضوع دانست که مسئله اول جهان اسلام، آزادی مسجد الاقصی از چنگال صهیونیزم است؛ اما می بینیم که در داخل و خارج دشمن در تلاش است تا این اولویت را از مردم بگیرد و جلب توجه مسلمانان به جهات دیگر مانند تفکر سلفی و داعشی جهت فراموشی فلسطین در ذهن مردم و مسلمانان از این دست اقدامات است.

وی افزود: در عین حال با این کار، دشمنان به دنبال ایجاد اسلام هراسی و توقف موج عظیم گرایش به اسلام در بین کشورهای غربی نیز هستند.

آیت الله حسینی همدانی، آل سعود را آلت دست غرب در ایجاد تفرقه بین امت اسلام یدانست و گفت: این حکومت و رژیم غاصب اسرائیل را دو روی یک سکه هستند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش ایران را مداخله گر در امور کشورها می نامند، گفت: عوامل نظامی آمریکا بر سر مردم بی دفاع یمن آتش می ریزد ولی وقتی ایران کمک دارویی و حیاتی به این کشور ارسال می کند آن را دخالت در امور سایر کشورها  می نامند.

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود، به ۲۱ تیرماه سالگرد حمله وحشیانه به مسجد گوهرشاد اشاره کرد و گفت: در این فاجعه عده ای مردم را به خاطر حجاب و عفاف داشتن در مسجد گوهرشاد در مشهد به خاک و خون کشیدند به همین منظور شورای عالی فرنگی کشور روز ۲۱ تیرماه را روز عفاف و حجاب نامید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند یا خود را به خواب زده اند، گفت: به متولیان فرهنگی که خواب هستند توصیه می کنیم که نصیحت های رهبری و دلسوزان را بشنوند و از خواب غفلت بیدار شوند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه خطاب به متولیان فرهنگی که خود را به خواب زده اند، گفت: بدا به حال شما که در این شرایط حساس کنونی که باید به توسعه فرهنگ اسلامی کمک کنید خود را به خواب زده اید در مقابل خداوند باید پاسخگو باشید.

وی ادامه داد: دلیل به خواب زدگی برخی متولیان فرهنگی در جامعه، سیاسی و انتخاباتی است و متاسفانه این مشکل دامن استان البرز را هم گرفته است.

خطیب جمعه کرج خطاب به مسئولان استان گفت: خواسته بنده، ائمه جمعه استان، مسئولان دلسوز و تک تک مردم ولایتمدار البرز از متولیان فرهنگی در امر حجاب اجرای قانون عفاف و حجاب و برخورد با متخلفان است.

وی در ادامه سخنان خود به بحران های عظیمی اشاره کرد که کشور پس از انقلاب اسلامی پشت سر نهاده است و گفت: یکی از بحران های پشت سر نهاده شده حادثه ۱۸ تیرماه سال ۷۸ بود که در قالب جنبش دانشجویی سر برآورد.

آیت الله حسینی همدانی گفت: حادثه ۱۸ تیرماه سال ۷۸ اصول اسلامی را هدف قرار داده بود و جریانات سیاسی را به وجود آورد.

وی به حضور مردم در ۲۳ تیرماه همان سال اشاره کرد و افزود: مردم آگاهانه به خیابان ریختند و توطئه را خاموش کردند.

خطیب جمعه کرج به بحران دیگری اشاره کرد و گفت: در سال ۸۸ کشور هشت ماه درگیر بود و باز هم حضور مردم در روز ۹ دی ماه همان سال خط بطلانی بود بر زیاده خواهی برخی ها، و حساب کار نیز دست دشمنان ایران اسلامی آمد.

وی به بیانات رهبری در خصوص اتفاقات ۸۸ اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب ار این بحران با نام فتنه یاد کردند و فرمودند «ظلم بزرگی به کشور شد» فتنه گران تلاش کردند که انقلاب را از مسیر اصلی منحرف کنند ولی درایت رهبر فرزانه انقلاب باعث شد که مردم آگاهانه در روز ۹ دی ماه حماسه بیافرینند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به فتنه گران و اینکه آنان به امام شهدا اهانت کردند و عذرخواهی هم نکردند، گفت: برخی در کشور در تلاش هستند دامن فتنه گران را از این ننگ پاک کنند در دستگاههای اجرایی رخنه کرده اند مدیران را عوض می کنند و می خواهند برای آینده کشور تصمیم بگیرند.

وی خطاب به افرادی که برای رهایی فتنه گران تلاش می کنند، گفت: پیام ۹ دی ماه را نشنیده و درک نکرده اید و می خواهید آگاهی و بصیرت مردم را از آنان بگیرید ولی اینها خیالات خامی است که در سر می پرورانید.

وی ادامه داد: حامیان فتنه بدانند مردم ایران اسلامی با توکل به خداوند و تبعیت از رهبری تا تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی این راه را ادامه خواهند داد.

خطیب جمعه کرج با اشاره به حواشی پیرامون تشییع شهید ورکی در کرج، گفت: متاسفانه گاهی عده ای در بعضی جریانات عجله می کنند که موجب دردسر برای خودشان می شود و شایعاتی می سازند که بعدا مردم را دچار مشکل می کند.

وی ادامه داد: مدیریت یک شهر بسیار پیچیده است و با دشمنی های پشت پرده ای که وجود دارد دائما باید مسئولین متوجه شیطنت ها باشند و به همین دلیل گاهی اتخاذ تصمیمات ناگهانی پدید می آید؛ و از آنجا که مردم از این مسائل پشت پرده خبر ندارند، برداشت های شخصی از مسئله می کنند که موجب می شود خدمات مسئولین نادیده گرفته شود.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: از عموم می خواهیم که به این تصمیمات احترام بگذارند و به مسئولین اعتماد داشته باشند.

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. آجورلو تیر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۳ ق.ظ - Reply

  احسنت
  جمله های آخر امام جمعه مصداق همدلی و همزبانی بودند

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. فیلم اعدام کودک آزار و متجاوز به عنف در ملاء عام - 107,333 بازدید
 2. ماهواره ها کیان خانواده را هدف گرفته اند/ مسئله برخورد ما با ماهواره، سیاسی نیست/ در حوزه فرهنگ مشکل داریم - 17,858 بازدید
 3. اجرای حکم اعدام سه متجاوز به عنف در کرج+عکس - 15,861 بازدید
 4. شطرنجی با مهره های “دختر” و “پسر” ! - 15,798 بازدید
 5. کودک آزار کرجی در ملاء عام اعدام شد + عکس - 15,709 بازدید
 6. “اعدام” ، نتیجه رفتار وحشیانه متجاوزین به عنف است - 15,695 بازدید
 7. سیرک خلیل عقاب عامل آتش سوزی پارک نبوت کرج+عکس - 15,194 بازدید
 8. پرورش اسب در آپارتمان در خرمدشت کرج + عکس!!! - 14,879 بازدید
 9. طبیعت زیبای جاده چالوس در اولین هفته زمستان - 14,852 بازدید
 10. رژه موتور سواران در روز ۱۲ بهمن - 14,774 بازدید
 11. زنانی که حلقه های فتنه ۸۸ را تشکیل دادند - 14,659 بازدید
 12. نسل جدید خودروی پیکان + تصاویر - 14,501 بازدید
 13. زیبایی های کرج در باغ گلها - 14,395 بازدید
 14. تکلیف باغ سیب مهر شهر کرج مشخص شود - 14,339 بازدید
 15. اختصاصی کرج رسانه : ساخت و ساز بی رویه در خرمدشت باز هم حادثه آفرید!… - 14,230 بازدید
 16. صدور حکم اعدام «جعفری تبار» تأیید شد - 13,963 بازدید
 17. ناگفته های پررنگ - 13,760 بازدید
 18. بازگشت شمشیرباز ربوده‌شده + تصاویر - 13,361 بازدید
 19. ۲۶ مرداد؛ سالگرد ورود آزادگان سرافزار به ایران اسلامی - 13,225 بازدید
 20. ریشه ها و زمینه های فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی - 13,185 بازدید
 21. راهپیمایی مردم کرج در اعتراض به جنایات آل سعود - 10,509 بازدید
 22. نخستین «پیوند قلب با پشتیبانی قلب مصنوعی ۵۰ سی‌سی» توسط جراح ایرانی با موفقیت انجام شد - 10,266 بازدید
 23. دور زدن قانون حتی به رانندگان اتوبوس هم رسید ! - 9,511 بازدید
 24. بشار اسد چگونه ابتکار جنگ را به دست گرفته است؟ - 9,031 بازدید
 25. اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود - 8,970 بازدید
 26. راه‌هایی برای هک گوشی‌ها و کامپیوترهای آفلاین - 8,829 بازدید
 27. عباسی: ظریف قهرمان ملی نیست! - 8,473 بازدید
 28. السد و فولاد به تساوی رسیدند - 8,459 بازدید
 29. ۳ دستاورد بزرگ هسته ای رونمایی شد - 8,406 بازدید
 30. نظر فرمانده ناجا در مورد تجمع میدان فاطمی - 8,392 بازدید