کد خبر : 17450 | تاریخ انتشار : ۰۸:۰۹:۵۴ ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ | تعداد بازدید : | تعداد نظرات : ۰

کارشناس اقتصادی:

بخش خصوصی در تحقق شعار سال ۹۶ نادیده گرفته شد/آمارسازی گره گشای تولید و اشتغال نیست

حمیدرضا فرشباف گفت: در امر ایجاد اشتغال و تولید که باید این اتفاق در سال جاری اقدام می پذیرفت متاسفانه مشاهده می کنیم که بخش خصوصی و فعالیت های آنان در این امر نادیده گرفته شده اند و هنوز موانع تولید و اشتغال در جامعه ی ما برچیده نشده است

بخش خصوصی در تحقق شعار سال ۹۶ نادیده گرفته شد/آمارسازی گره گشای تولید و اشتغال نیست

دکترحمیدرضا فرشباف مشاور عالی اتاق بازرگانی و رئیس هیات مدیره شهرک بهارستان در گفتگو با خبرنگار کرج رسانه در خصوص تحق شعار سال ۹۶ گفت :دو سیاست کلی از سوی مقام معظم رهبری جهت رونق و بهبود فضای کسب و کار طی چند سال گذشته ابلاغ شد، اولی اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی است و دومی اقتصاد مقاومتی است که شعار سال نیز بر همین اساس تعیین و ابلاغ می شود که در نهایت موجب نظام مندی و ثبات کشور می شود.

وی افزود: اگر به پیشینه این موضوع دقت بیشتری کنیم خواهیم دید که باید به دور از هر گونه ساخت آمار در بخش دولتی و بخش خصوصی خوب بنگریم که ببینیم  واقعا این شعار ها تحقق یافته که یک نظام مندی در بخش دولتی و بخش خصوصی ما بوجود بیاید؟ که با پرداختن به این موضوع یک پیشینه و یک زیر ساختی را برای اقدامات به هر دو بخش در نظر بگیریم.

این فعال اقتصادی ادامه داد: در سال ۹۴ اولین اقدامی که صورت گرفت تحقق شعار سال و همدلی و همزبانی بود که اگر ما توجه کنیم روی صحبت با دولتمردان و سیاسیون و مسئولین بود که اگر همگام و هم سو با فعالان اقتصادی و فعالان جامعه و دلسوزان جامعه صورت می پذیرفت شاید یک بخشی از این اقتصاد مقاومتی درونگرا و برون نگر تحقق پیدا می کرد که الزام اولیه هر گونه تعامل و الزام هرگونه اقدام در بخش خصوصی و دولتی است و بار سنگین این اقدام به روابط عمومی سازمان برمی گردد و همچنین به روابط بین المللی که باید با ایجاد تعامل دوسویه در امر تحقق این شعار اهتمام بیشتری را می داشتند و از طرفی باید اقدامات صورت گرفته را ما جزو امار نیاریم تا زمانیکه یک اقدام فوق العاده ای را انجام داده باشیم ولی به اشتباه بعضی از سازمانهای ما وظایف جاری را جزو اقدام و عمل عنوان می کنند.

فرشباف با بیان اینکه سال ۹۵ را با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل آغاز کردیم گفت: شعار ۹۵ ما بود در حالی که اقتصاد مقاومتی درون زا به غیر از وظایف روزمره و به غیر از وظایف و عملکردها وتکلیفات روزمره باید اقداماتی را صورت میداد که در غیر اینصورت جز ویرانی برای سرمایه گذاران و بخش خصوصی به جانمی گذارد و هدف این است که اگر ما اقدامی را انجام می دهیم باید یک اقدام مضاعفی باشد و این اقدام کاملا محسوس در جامعه نمود پیدا کند  و گرنه از سوی هیات دولت و دستور العمل ها و قوانین مجلس همواره این قوانین تدوین و ابلاغ می شود اما در پایان آن چیزی که باید به عمل بینجامد را مشاهده نمی کنیم.

رئیس هیات مدیره شهرک بهارستان در خصوص تحقق شعار سال ۹۶ گفت :در سال ۹۶ باید اقدامات فوق العاده ای صورت می پذیرفت چرا که چالش ها را خوب تعیین کردند  اما آن چیزی که مطرح است ایجاد اشتغال و توجه ویژه به تولید داخلی است و اقدامات جاری جز وظایف و بدیهیات است و اگر ما می خواهیم در غالب اقتصاد مقاومتی وارد عمل شویم  بایستی دور از هرگونه آمارسازی باشد اما در امر ایجاد اشتغال و تولید که باید این اتفاق در سال جاری اقدام می پذیرفت متاسفانه مشاهده می کنیم که بخش خصوصی و فعالیت های آنان در این امر نادیده گرفته شده و هنوز موانع  تولید و اشتغال در جامعه ی ما برچیده  نشده است و متاسفانه فعالان اقتصادی ما درگیر این موانع هستند.

فرشباف در پایان گفت: به خصوص در مواردی همچون نظام بانکی ,نظام مالیاتی ,ارزش افزوده ,سازمان تامین اجتماعی  و سایر سازمانهای خدماتی که  بایستی در ارتباط و در خدمت بخش خصوصی و تولید باشند متاسفانه چند درصدی بیشتر از وظایف خود را بیشتر انجام ندادند این در حالیست که بایدحداکثر فرصت به فعالان اقتصادی داده شود تا در جامعه بطور محسوس تحقق شعار سال را ببینیم نه آمارهایی که کارساز نخواهند بود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. فیلم اعدام کودک آزار و متجاوز به عنف در ملاء عام - 107,319 بازدید
 2. ماهواره ها کیان خانواده را هدف گرفته اند/ مسئله برخورد ما با ماهواره، سیاسی نیست/ در حوزه فرهنگ مشکل داریم - 17,848 بازدید
 3. اجرای حکم اعدام سه متجاوز به عنف در کرج+عکس - 15,853 بازدید
 4. شطرنجی با مهره های “دختر” و “پسر” ! - 15,748 بازدید
 5. کودک آزار کرجی در ملاء عام اعدام شد + عکس - 15,699 بازدید
 6. “اعدام” ، نتیجه رفتار وحشیانه متجاوزین به عنف است - 15,689 بازدید
 7. سیرک خلیل عقاب عامل آتش سوزی پارک نبوت کرج+عکس - 15,190 بازدید
 8. پرورش اسب در آپارتمان در خرمدشت کرج + عکس!!! - 14,868 بازدید
 9. طبیعت زیبای جاده چالوس در اولین هفته زمستان - 14,840 بازدید
 10. رژه موتور سواران در روز ۱۲ بهمن - 14,765 بازدید
 11. زنانی که حلقه های فتنه ۸۸ را تشکیل دادند - 14,650 بازدید
 12. نسل جدید خودروی پیکان + تصاویر - 14,497 بازدید
 13. زیبایی های کرج در باغ گلها - 14,377 بازدید
 14. تکلیف باغ سیب مهر شهر کرج مشخص شود - 14,336 بازدید
 15. اختصاصی کرج رسانه : ساخت و ساز بی رویه در خرمدشت باز هم حادثه آفرید!… - 14,211 بازدید
 16. صدور حکم اعدام «جعفری تبار» تأیید شد - 13,958 بازدید
 17. ناگفته های پررنگ - 13,739 بازدید
 18. بازگشت شمشیرباز ربوده‌شده + تصاویر - 13,356 بازدید
 19. ۲۶ مرداد؛ سالگرد ورود آزادگان سرافزار به ایران اسلامی - 13,220 بازدید
 20. ریشه ها و زمینه های فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی - 13,173 بازدید
 21. راهپیمایی مردم کرج در اعتراض به جنایات آل سعود - 10,503 بازدید
 22. نخستین «پیوند قلب با پشتیبانی قلب مصنوعی ۵۰ سی‌سی» توسط جراح ایرانی با موفقیت انجام شد - 10,258 بازدید
 23. دور زدن قانون حتی به رانندگان اتوبوس هم رسید ! - 9,505 بازدید
 24. بشار اسد چگونه ابتکار جنگ را به دست گرفته است؟ - 9,025 بازدید
 25. اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود - 8,963 بازدید
 26. راه‌هایی برای هک گوشی‌ها و کامپیوترهای آفلاین - 8,823 بازدید
 27. عباسی: ظریف قهرمان ملی نیست! - 8,467 بازدید
 28. السد و فولاد به تساوی رسیدند - 8,454 بازدید
 29. ۳ دستاورد بزرگ هسته ای رونمایی شد - 8,402 بازدید
 30. نظر فرمانده ناجا در مورد تجمع میدان فاطمی - 8,389 بازدید