کد خبر : 16630 | تاریخ انتشار : ۱۰:۴۲:۳۹ ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ | تعداد بازدید : | تعداد نظرات : ۰

گزارش ویژه؛

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ اقدام جداگانه مدیرمدارس به سرویس رسانی دانش آموزان غیرقانونی است

یکی از دغدغه ها و حاشیه های تحصیل دانش آموزان برای مسئولان آموزش و پرورش استان البرز و برخی والدین سرویس مدارس است که همه ساله با شروع سال تحصیلی نمایان می شود. متاسفانه این امرهمه ساله به دلیل تاخیر وتعلل در ارائه خدمات و ساماندهی مناسب، با حواشی زیادی مواجه است

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ اقدام جداگانه مدیرمدارس به سرویس رسانی دانش آموزان غیرقانونی است

کرج رسانه، سالهاست که نبود ساماندهی مناسب وبه موقع در سرویس مدارس دانش آموزان البرز در شروع سال تحصیلی، دانش آموزان و والدین همچنین مسئولان آموزش وپرورش را با مشکل مواجه می کند و با وجود تکرارهرساله این اهمال وکاستی، امسال با گذشت حدود۳هفته از سال تحصیلی هنوز ابهامات و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

در مورد این ناهماهنگی و مشکلات مربوطه انگشت اتهام به سوی آموزش و پرورش نشانه می رود و به دلیل اینکه متولی اموردانش آموزان مدرسه است، والدین مدرسه و درنهایت آموزش وپرورش را مسئول نابسامانی و معضلات مربوطه می دانند.

پیش از بازگشایی مدارس مسئولان شهری بر ساماندهی به موقع سرویس مدارس تاکید کردند تا از بروز مشکلات مربوطه پیشگیری شود. اما بعد از شروع سال تحصیلی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز با اشاره به نابسامانی و ایجاد گره های سنگین وکور درمعابر اصلی وفرعی شهر کرج و دیگر شهرهای استان گفت: انتظار می رفت اداره کل آموزش وپرورش پیش از آغاز سال تحصیلی جدید ضمن تعیین پیمانکار، امورایاب وذهاب دانش آموزان را ساماندهی کند.

سرهنگ همایون شریفی این نابسامانی را دلیلی برای استفاده خانواده ها از وسایل نقلیه شخصی برای انتقال فرزندان به مدرسه عنوان کرده و افزود: این کار ترافیک را در روزهای ابتدایی سال تحصیلی دوچندان کرد.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

بی نظمی هرساله در مورد سرویس مدارس

یکی از والدین دانش آموزان ناحیه ۳ کرج اظهار می کند: تا ۱۰ روز اول سال هنوز وضعیت سرویس مدارس مشخص نشده بود و من یا همسرم به دلیل شاغل بودن، با مشکل واختلال در رفت و آمد مجبور به انتقال فرزندمان به مدرسه بودیم.

اکرم فیضی می گوید: هر سال این مشکل را در ابتدای سال تحصیلی داریم اما امسال روز ثبت نام فرزندم در مدرسه مدیر مدرسه این اطمینان را داد که از روز اول، سرویس مدرسه دایر می شود و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت اما متاسفانه امسال هممانند سال های قبل اینکار با اختلال و تاخیر انجام شد.

فیضی می افزاید: علاوه بر این هنوز نرخ قطعی سرویس مشخص نشده ومبلغی را علی الحساب دریافت کرده اند تا نرخ مشخص شود. در حالی که باید این موارد ابتدای سال مشخص و واضح باشد اما هرسال با این بی نظمی مواجه هستیم.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

نارضایتی یک راننده سرویس

یکی از رانندگان سرویس مدرسه در کرج اظهار می کند: به میان آمدن پیمانکار باعث نارضایتی راننده ها شده چرا که در این بین ۱۸درصد از سهم راننده به عنوان بیمه کسر می شود.

حمیدصادقی می گوید: اگر برای راننده و یا خودرو مشکلی پیش آید و نتواند برای جابجایی دانش آموزان اقدام کند، باید خودش جایگزین بفرستد وپیمانکار هیچ مسئولیتی ندارد و در حالی که خودروهای ما بیمه است و در صورت بروز حادثه برای دانش آموزان از بیمه خودرو می توان استفاده کرد، کسر این ۱۸درصد واقعا بی انصافی است.

صادقی می افزاید: با وجود استهلاک و هزینه های بالای خودرو چقدر برای یک راننده می ماند که پیمانکار ۱۸درصد کسر کند؟

وی در ادامه می گوید: اگر ابتدای قرارداد فقط۱۸درصد کسر می شد باز قابل قبول بود اما هرماه از هر سرویس ۱۰۰هزارتومان از مبلغ راننده کسر می کنند.

این راننده سرویس در پاسخ به اینکه آیا در امور مربوطه به طور مستقیم با پیمانکار تعامل دارد یا خیر، می گوید: ما با مدرسه طرف حساب هستیم ومدرسه مسائل را به پیمانکار و یا متقابلا به راننده ها منتقل می کند.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

کنارگذاشتن پیمانکار به دلایل مدیریتی واجرایی

معاون حمل ونقل بارومسافر سازمان حمل ونقل وبار شهرداری کرج با بیان اینکه کارگروه ماده ۱۸در

این حوزه تصمیم گیری های لازم را انجام می دهد تصریح می کند: این کارگروه از نماینده شهرداری، مدیر کل اداره آموزش وپرورش ونماینده انجمن اولیاومربیان تشکیل می شود و از ارگان هایی مانند استانداری یا فرمانداری نیز برای اظهار نظر یا بیان توضیحات مرتبط در این کارگروه حضور دارند.

مهرداد فیروزبخت می گوید: در خصوص سرویس دهی مدارس، پیمانکار و قراردادی که با شهرداری منعقد شده بود در روزهای پایانی شهریور به دلایل خاص مدیریتی و اجرایی کنار گذاشته شد وقرار شد ساماندهی در روزهای پایانی تابستان انجام شود.

فیروزبخت با بیان اینکه اکنون این ساماندهی انجام شده است می گوید: هیچ مدرسه ای بدون سرویس و پیمانکار نیست وهمه مدارس با پیمانکاران مشغول به خدمات رسانی هستند و خللی در این کار ایجاد نشده است.

وی در ادامه می گوید: اما راه وروش اداری آن به دلیل اینکه تاکنون قراردادی با پیمانکاری وجود داشته که در روزهای پایانی کنار رفت به تعویق افتاده و روند اداری آن تا۱۰روز آینده انجام خواهد شد.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

معاون حمل ونقل بارومسافر شهرداری کرج در پاسخ به این پرسش که آیا برای رانندگاه سرویس مجوز صادر شده یا خیر، با اشاره به اینکه تاکنون مجوز برای پیمانکاری که مسئول اینکار بود صادر می شد

می گوید: پیمانکار قبلی چون پیمانکار چندساله بود موظف به انجام این کارها بود اما امسال در این چند روز کارهای مربوط به مجوز و آرم صادر خودروها شده است و رانندگاه با مراجعه به معاونت حمل ونقل مجوزهای خود را تمدید می کنند و آرم می گیرند.

فیروزبخت همچنین در پاسخ به طرح صحبت هایی مبنی بر عدم استفاده از خودروی پراید برای سرویس مدارس اظهار می کند: قانون خاصی در این مورد نیست که استفاده نشود اما سعی بر این است که به دلیل راحتی و امنیت بیشتراز خودروهای سمند وپژو استفاده شود و از پراید حتی المقدوراستفاده نشود.

وی می افزاید: به تناوب خودروهایی که فرسوده هستند و امنیت کمتری دارند از رده خارج خواهیم کرد و خودروهای جدید را جایگزین می کنیم اما اینکار به تناوب امکان پذیر است وبه یکباره شدنی نیست.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

علت تاخیردرمعرفی پیمانکاران عدم تمدید فعالیت پیمانکارسابق

رییس اداره انجمن اولیاو مربیان اداره کل آموزش وپرورش استان البرز اظهار می کند:مسئولیت تامین خودروهای مورد نیاز سرویس مدارس و معرفی پیمانکاران واجد شرایط طبق دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان صادره از وزارت کشور بر عهده سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری کرج به عنوان نماینده شهرداری در کارگروه ماده ۱۸استان است.

امیر والی پور می گوید: بررسی صلاحیت های فنی، صدور کارنامه، نصب برچسب هم توسط این سازمان انجام می شود و حراست آموزش و پرورش با هماهنگی کارگروه حمل و نقل مدرسه، ضمن نظارت لازم در صورت مشاهده موارد احتمالی تخلف، برخورد قانونی متناسب را اعمال می کند.

والی پور در ادامه بیان می کند: کارگروه ماده ۱۸ استان که دبیرخانه آن در اداره کل آموزش و پرورش استان مستقر است جلسات لازم را در طول سال تحصیلی برگزار کرده و آموزش و پرورش به عنوان یکی از سه عضو کارگروه وظایف قانونی خود را در موعد مقرر به انجام رسانده است.

رییس اداره انجمن اولیاو مربیان آموزش وپرورش البرزعلت تاخیردرمعرفی پیمانکاران واجد شرایط به مدارس راعدم تمدید فعالیت پیمانکار سال گذشته بیان می کند ومی گوید: به محض معرفی پیمانکاران واجد شرایط توسط سازمان حمل و نقل شهرداری فرآیند اجرایی سرویس مدارس بصورت رسمی آغاز خواهد شد.

والی پورمی گوید: همچنین به منظور اجتناب از ایجاد اختلال و تاخیر در فرآیند یاد شده، طی بخشنامه ای به مدیران مدارس ابلاغ شده تا زمان معرفی پیمانکار با همان رانندگان سال گذشته که از عملکرد آن ها رضایت داشته اند و صلاحیت فنی و اخلاقی و نیز ویژگی های خودروی آن ها مورد تایید پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی سابق قرار گرفته است، نسبت به برقراری سرویس حمل و نقل دانش آموزان اقدام کنند.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

سهم دریافتی راننده ۸۵درصد است

وی می افزاید: پس از معرفی پیمانکاران واجد شرایط، مراحل قانونی صدور برگ تردد خودروهای سرویس مدارس توسط پلیس راهور و سازمان مدیریت حمل و نقل و نصب آرم ویژه انجام خواهد گرفت.

رییس اداره انجمن اولیاومربیان اداره کل آموزش وپرورش البرز با رد این موضوع که پیمانکار ۱۸درصد از راننده کسر می کند می گوید: سهم راننده در قرار داد از صد درصد ۸۵درصد است که از ۱۵درصد مربوطه ۷ وهشت دهم درصد بیمه قرارداد است که از همه کسر می شود و۲ و ۲دهم درصد مربوط به کارگروه حمل ونقل مدرسه است ودر نهایت ۵درصد متعلق به پیمانکار است.

والی پور خاطرنشان می کند: سال گذشته ۸۲درصد متعلق به راننده بود که ۳ درصد مالیات با پیگیری ما حذف شد واز امسال به سهم راننده اضافه می شود.

وی با تاکید بر اینکه این بیمه با نام بیمه قرارداد است ونه فقط از سهم راننده بلکه از کل مبلغ قرارداد کسر می شود می گوید: چنانچه سازمان تامین اجتماعی مساعدت کند و بیمه قرارداد را کسر کند ۷ و هشت دهم درصد را کسر وبه حساب راننده واریز می کنیم.

سریال تکراری اختلال در سرویس مدارس البرز/ برای سرویس مدارس حتی المقدور از پراید استفاده نمی شود

اقدام جداگانه مدیرمدارس به سرویس رسانی دانش آموزان غیرقانونی است

والی پور می افزاید: مدرسه نمی تواند۱۸درصد از رانندگان کسر کند مگر در حالتی که مدرسه تحت پوشش پیمانکارانی که ما معرفی می کنیم نباشد و مدیر به طور جداگانه با راننده طرف قرارداد شود که در این صورت راننده می تواند شکایت کند و در این صورت مدیر مدرسه منفصل از خدمت می شود.

وی در توضیح این مسئله تاکید می کند: اینکارغیرقانونی است چرا که مسئولیت مدنی این قضیه را در صورت بروز مشکل کسی بعهده نمی گیرد و یکی از دلایلی که وزارتخانه تاکید بر کار با پیمانکار در این زمینه دارد این است که پیمانکار همه دانش آموزان را بیمه مسئولیت مدنی می کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. فیلم اعدام کودک آزار و متجاوز به عنف در ملاء عام - 107,333 بازدید
 2. ماهواره ها کیان خانواده را هدف گرفته اند/ مسئله برخورد ما با ماهواره، سیاسی نیست/ در حوزه فرهنگ مشکل داریم - 17,858 بازدید
 3. اجرای حکم اعدام سه متجاوز به عنف در کرج+عکس - 15,861 بازدید
 4. شطرنجی با مهره های “دختر” و “پسر” ! - 15,798 بازدید
 5. کودک آزار کرجی در ملاء عام اعدام شد + عکس - 15,709 بازدید
 6. “اعدام” ، نتیجه رفتار وحشیانه متجاوزین به عنف است - 15,695 بازدید
 7. سیرک خلیل عقاب عامل آتش سوزی پارک نبوت کرج+عکس - 15,194 بازدید
 8. پرورش اسب در آپارتمان در خرمدشت کرج + عکس!!! - 14,879 بازدید
 9. طبیعت زیبای جاده چالوس در اولین هفته زمستان - 14,852 بازدید
 10. رژه موتور سواران در روز ۱۲ بهمن - 14,774 بازدید
 11. زنانی که حلقه های فتنه ۸۸ را تشکیل دادند - 14,659 بازدید
 12. نسل جدید خودروی پیکان + تصاویر - 14,501 بازدید
 13. زیبایی های کرج در باغ گلها - 14,395 بازدید
 14. تکلیف باغ سیب مهر شهر کرج مشخص شود - 14,339 بازدید
 15. اختصاصی کرج رسانه : ساخت و ساز بی رویه در خرمدشت باز هم حادثه آفرید!… - 14,230 بازدید
 16. صدور حکم اعدام «جعفری تبار» تأیید شد - 13,963 بازدید
 17. ناگفته های پررنگ - 13,760 بازدید
 18. بازگشت شمشیرباز ربوده‌شده + تصاویر - 13,361 بازدید
 19. ۲۶ مرداد؛ سالگرد ورود آزادگان سرافزار به ایران اسلامی - 13,225 بازدید
 20. ریشه ها و زمینه های فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی - 13,185 بازدید
 21. راهپیمایی مردم کرج در اعتراض به جنایات آل سعود - 10,509 بازدید
 22. نخستین «پیوند قلب با پشتیبانی قلب مصنوعی ۵۰ سی‌سی» توسط جراح ایرانی با موفقیت انجام شد - 10,266 بازدید
 23. دور زدن قانون حتی به رانندگان اتوبوس هم رسید ! - 9,511 بازدید
 24. بشار اسد چگونه ابتکار جنگ را به دست گرفته است؟ - 9,031 بازدید
 25. اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود - 8,969 بازدید
 26. راه‌هایی برای هک گوشی‌ها و کامپیوترهای آفلاین - 8,829 بازدید
 27. عباسی: ظریف قهرمان ملی نیست! - 8,473 بازدید
 28. السد و فولاد به تساوی رسیدند - 8,459 بازدید
 29. ۳ دستاورد بزرگ هسته ای رونمایی شد - 8,406 بازدید
 30. نظر فرمانده ناجا در مورد تجمع میدان فاطمی - 8,392 بازدید