کد خبر : 16101 | تاریخ انتشار : ۰۵:۱۰:۴۳ ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ | تعداد بازدید : | تعداد نظرات : ۰

فردین حکیمی:

قانون هوای پاک در البرز اجرایی می شود

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز از اجرا شدن قانون هوای پاک در استان البرز خبرداد و گفت:قانون هوای پاک با ۳۴ ماده و ۳۹ تبصره خرداد ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و در مرداد ماه نیز به تایید شورای نگهبان رسیده است و در کلیه استانهای کشور قابل اجراست

قانون هوای پاک در البرز اجرایی می شود

فردین حکیمی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز در گفتگو با خبرنگار کرج رسانه گفت:به منظور اطلاع از کیفیت هوای استان و ارائه هشدارهای لازم در مواقع بحرانی تعداد ۹ ایستگاه سنجش هوا در طی سالهای گذشته و به تفکیک در شهرستان ها مستقر شده و بصورت آنلاین اطلاعات کیفیت هوا مورد رصد کارشناسان معاونت نظارت قرار می گیرد و چنانچه کیفیت هوا در  شرایط ناسالم باشد هشدارها از طریق رسانه ها به شهروندان ارائه می شود.

وی ادامه داد: براساس نتایج ایستگاه سنجش آلودگی هوا در ۵ ماهه ی اول سال تعداد روزهای سالم به مدت ۱۳۹ روز بوده و تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس ۱۵ روز بوده و بصورت درصدی ۹۰ درصد روزها در ۵ ماهه اول سال در شرایط پاک و سالم بوده و ۱۰ درصد روزها ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

فردین حکیمی در خصوص قانون هوای پاک گفت:  قانون هوای پاک با ۳۴ ماده و ۳۹ تبصره خرداد ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و در مرداد ماه نیز به تایید شورای نگهبان رسیده است و در کلیه استانهای کشور قابل اجراست.

حکیمی ادامه داد: خودروهایی که فرسوده هستند و امکان صدور گواهینامه فنی یا تخفیف بیمه شخص ثالث برای آنها میسر نیست امکان تردد در سطح شهر را نخواهند داشت و همچنین براساس اختیاراتی که به پلیس محول شده از تردد خودروهای فرسوده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی  جلوگیری خواهد شد.

وی افزود:  بر این اساس قانون هوای پاک پیش بینی بودجه و اعطای تسهیلات جهت جایگزینی خودروها و موتورسیکلت ها ی فرسوده شده است و  همچنین خودروهای برقی و بنزینی و خودروهای الکترونیکی از پرداخت مالیات و ارزش افزوده معاف می شوند.

سرپرست حفاظت محیط زیست استان البرز  در خصوص واحدهای تولیدی گفت: احداث یا نصب سیستم پایش آنلاین برای کلیه واحدها و پروژه هایی که مشمول ارزیابی زیست محیطی می شوند ضروری است و این واحدها ملزم هستند در حین فعالیت مجهز به سیستم پایش آنلاین شوند تا وضعیت آلایندگی این واحدها بصورت آنلاین توسط محیط زیست رصد شود.

حکیمی افزود: مصوبه بعدی به موتورخانه ها  اختصاص دارد که باید معاینه فنی شوند و تحت نظر شرکت هایی که مورد تایید سازمان استاندارد هستند حتما معاینه فنی موتورخانه های بزرگ و کوچک صورت گیرد و بر این اساس موتورخانه ها بصورت سالانه رصد شده و آلایندگی آنها مورد پیگیری قرار می گیرد.

سرپرست حفظت محیط زیست استان البرز  درپایان درخصوص سوزاندن پسماندهای بیمارستانی و صنعتی و همچنین سوزاندن بقایا ی محصولات زراعی و کشاورزی که باعث تخریب بافت خاک و باعث آلودگی هوای شهرها بوده است گفت: با تصویب قانون هوای پاک این مشکل نیز رفع شد و به کلیه دستگاههای استانی نیز اطلاع رسانی شده است  و اما مصوبه ی بعدی در مورد قانون هوای پاک به صدا و سیما ابلاغ شده که در رسانه در خصوص تولید و پخش برنامه هایی که مرتبط به فرهنگ سازی و آموزش مسائل زیست محیطی است همکاری لازم با سازمان محیط زیست انجام شود.

 قانون هوای پاک با ۳۴ ماده و ۳۹ تبصره خرداد ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و در مرداد ماه نیز به تایید شورای نگهبان رسیده است و در کلیه استانهای کشور قابل اجراست.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. فیلم اعدام کودک آزار و متجاوز به عنف در ملاء عام - 107,333 بازدید
 2. ماهواره ها کیان خانواده را هدف گرفته اند/ مسئله برخورد ما با ماهواره، سیاسی نیست/ در حوزه فرهنگ مشکل داریم - 17,858 بازدید
 3. اجرای حکم اعدام سه متجاوز به عنف در کرج+عکس - 15,861 بازدید
 4. شطرنجی با مهره های “دختر” و “پسر” ! - 15,798 بازدید
 5. کودک آزار کرجی در ملاء عام اعدام شد + عکس - 15,709 بازدید
 6. “اعدام” ، نتیجه رفتار وحشیانه متجاوزین به عنف است - 15,695 بازدید
 7. سیرک خلیل عقاب عامل آتش سوزی پارک نبوت کرج+عکس - 15,194 بازدید
 8. پرورش اسب در آپارتمان در خرمدشت کرج + عکس!!! - 14,879 بازدید
 9. طبیعت زیبای جاده چالوس در اولین هفته زمستان - 14,852 بازدید
 10. رژه موتور سواران در روز ۱۲ بهمن - 14,774 بازدید
 11. زنانی که حلقه های فتنه ۸۸ را تشکیل دادند - 14,659 بازدید
 12. نسل جدید خودروی پیکان + تصاویر - 14,501 بازدید
 13. زیبایی های کرج در باغ گلها - 14,396 بازدید
 14. تکلیف باغ سیب مهر شهر کرج مشخص شود - 14,339 بازدید
 15. اختصاصی کرج رسانه : ساخت و ساز بی رویه در خرمدشت باز هم حادثه آفرید!… - 14,230 بازدید
 16. صدور حکم اعدام «جعفری تبار» تأیید شد - 13,963 بازدید
 17. ناگفته های پررنگ - 13,760 بازدید
 18. بازگشت شمشیرباز ربوده‌شده + تصاویر - 13,361 بازدید
 19. ۲۶ مرداد؛ سالگرد ورود آزادگان سرافزار به ایران اسلامی - 13,225 بازدید
 20. ریشه ها و زمینه های فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی - 13,185 بازدید
 21. راهپیمایی مردم کرج در اعتراض به جنایات آل سعود - 10,509 بازدید
 22. نخستین «پیوند قلب با پشتیبانی قلب مصنوعی ۵۰ سی‌سی» توسط جراح ایرانی با موفقیت انجام شد - 10,266 بازدید
 23. دور زدن قانون حتی به رانندگان اتوبوس هم رسید ! - 9,511 بازدید
 24. بشار اسد چگونه ابتکار جنگ را به دست گرفته است؟ - 9,031 بازدید
 25. اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود - 8,970 بازدید
 26. راه‌هایی برای هک گوشی‌ها و کامپیوترهای آفلاین - 8,830 بازدید
 27. عباسی: ظریف قهرمان ملی نیست! - 8,473 بازدید
 28. السد و فولاد به تساوی رسیدند - 8,459 بازدید
 29. ۳ دستاورد بزرگ هسته ای رونمایی شد - 8,406 بازدید
 30. نظر فرمانده ناجا در مورد تجمع میدان فاطمی - 8,392 بازدید