کد خبر : 13250 | تاریخ انتشار : ۰۸:۲۵:۲۳ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ | تعداد بازدید : | تعداد نظرات : ۳

اشتغال زایی برای ۱۵۰۰ نفر نتیجه کسب و کار خانوادگی/دعای خیر کارگران زندگیمان را استحکام می بخشد

تولیدکنندگان جوان نباید فکر حضور همه روزه در بازار باشند و فقط باید به فکر تولید بیشتر باشند و این در کار تولید قارچ با صبر امکان پذیر است و باید بگویم که بخش فروش خیلی مهم است و هنر افراد به پیدا کردن راه فروش است

اشتغال زایی برای ۱۵۰۰ نفر نتیجه کسب و کار خانوادگی/دعای خیر کارگران زندگیمان را استحکام می بخشد

به نقل از کرج رسانه، منوچهر جناقی کارشناس کشاورزی از سال۱۳۷۰ به عنوان تولید کننده قارچ به همراه پدر وارد چرخه تولید شده است و بعد از گذشت ۲۵ و فوت پدر به همراه برادرش شهرام جناقی که کارشناس تولید برق می باشد به فعالیت می پردازد.

وی گفت: یکی از مهم ترین عوامل موفقیت ما کار کردن به صورت خانوادگی است که در بسیاری از کشورهای دنیا کاری معمول و مرسوم است و ۲۶۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در واحد تولیدی ما مشغول به کار هستند.
این کارآفرین گفت: در شرایط سخت اقتصادی فعلی کشور جوانان می توانند با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تأکید بر اقتصاد مقاومتی وارد عرصه تولید شده و اقدامات مؤثری را انجام دهند که در تولید قارچ مواد اولیه کلش که ۱/۴ گندم قیمت دارد و کود که به وفور یافت می شود پس نباید نگران مواد اولیه باشند که گران است یا از خارج وارد می شود.
جناقی گفت: ما به راحتی به جوانان آموزش می دهیم و می توانند به عنوان کار آموز به واحد تولیدی” سحر” بیایند و در حال حاضر با بسیج مقاومتی همکاری می کنیم و با توجه به تسهیلاتی که بسیج مقاومتی در اختیار جوانان قرار می دهد امکان تولید برای آن هامیسر است. در حال حاضر در ۹ شهر ایران همایش ایجاد کردیم و معتقدیم کار بسیج مقاومتی بسیار پسندیده است و حمایتی که از صنایع تبدیلی و صادرات انجام می شود اقدام بسیار بزرگی است.
وی گفت: قارچ سرشار از آهن، ویتامین ب، اسید فولیک است واز بیماری های قلبی، افزایش بیماری دیابت و سرطان ریه و سینه جلوگیری می کند و در ۲۰ سال گذشته روزانه ۲ تن تولید تولید و فروش داشتیم و امروزه با توجه به بالا رفتن آگاهی مردم این رقم بالا رفته است.
شهرام جناقی گفت: تبلیغات وسیعی در خصوص دوره های تولید قارچ می شود که کار بدون زحمت و بدون سرمایه است اما باید گفت کار بدون تلاش نخواهیم داشت و جوانان باید بدانند که تنها هوش عامل موفقیت نیست،  صبر و تلاش است که موفقیت به همراه دارد. در کار قارچ هم بعد از آشنایی با تولید می توانند با یک سالن شروع کنند و با کمپوست اولیه بیش از ۴ هفته بار بگیرند و اصلا نباید فکر حضور همه روزه در بازار باشند و فقط باید به فکر تولید بیشتر باشند و این در کار تولید قارچ با صبر امکان پذیر است و باید بگویم که بخش فروش خیلی مهم است و هنر افراد به پیدا کردن راه فروش است.
منوچهر جناقی گفت: من زمانی که از۱۸ سالگی وارد کار شدم تمام مراحل از کمپوست سازی، پختن گندم، استریل سازی، قارچ چینی و آبیاری را هم خودم انجام دادم و اگرفردی بخواهد در مسیری موفقیت کسب کند باید خودش دست به کار شود و با آنالیز کردن شرایط را بهبود بخشد و اگر خود مدیر کارگری کند موفق می شود و از نقطه صفر تا بسته بندی خود فرد انجام دهد بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

وی در ادامه گفت: اعتقاد دارم اگر یک واحد تولیدی درمنطقه ای کارمی کند باید در وهله اول برای همسایه ها سود آوری کند و ما حتی مواد غذایی را از روستای قلعه آذری خرید می کنیم و تمام مواد اولیه محصولات و خرید های دیگر را در شهرستان نظرآباد انجام می دهیم تا شهرستان هم رشد کند.
جناقی گفت: من تعصب خاصی به واحد تولیدی و پرسنل دارم و وقتی می بینم پرسنل بومی ما در حال رشد هستند خوشحال می شوم و خیلی خوشحالم که وارد یک کار تولیدی همراه خانواده شدیم و معتقدم نانی که با زحمت از تولید به دست می آید و دعای خیر مردم موجب استحکام خانواده می شود و برکت به همراه دارد
جناقیدر پایان با تقدیر از مسئولین جهاد کشاورزی نظرآباد و دیگر مسئولین شهرستانی و استانی گفت: تولید کنندگان همواره به حمایت مسئولین نیاز دارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۳ دیدگاه

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. فیلم اعدام کودک آزار و متجاوز به عنف در ملاء عام - 107,261 بازدید
 2. ماهواره ها کیان خانواده را هدف گرفته اند/ مسئله برخورد ما با ماهواره، سیاسی نیست/ در حوزه فرهنگ مشکل داریم - 17,802 بازدید
 3. اجرای حکم اعدام سه متجاوز به عنف در کرج+عکس - 15,814 بازدید
 4. “اعدام” ، نتیجه رفتار وحشیانه متجاوزین به عنف است - 15,601 بازدید
 5. کودک آزار کرجی در ملاء عام اعدام شد + عکس - 15,564 بازدید
 6. شطرنجی با مهره های “دختر” و “پسر” ! - 15,439 بازدید
 7. سیرک خلیل عقاب عامل آتش سوزی پارک نبوت کرج+عکس - 15,154 بازدید
 8. پرورش اسب در آپارتمان در خرمدشت کرج + عکس!!! - 14,740 بازدید
 9. طبیعت زیبای جاده چالوس در اولین هفته زمستان - 14,708 بازدید
 10. رژه موتور سواران در روز ۱۲ بهمن - 14,678 بازدید
 11. زنانی که حلقه های فتنه ۸۸ را تشکیل دادند - 14,582 بازدید
 12. نسل جدید خودروی پیکان + تصاویر - 14,432 بازدید
 13. تکلیف باغ سیب مهر شهر کرج مشخص شود - 14,309 بازدید
 14. زیبایی های کرج در باغ گلها - 14,297 بازدید
 15. اختصاصی کرج رسانه : ساخت و ساز بی رویه در خرمدشت باز هم حادثه آفرید!… - 14,069 بازدید
 16. صدور حکم اعدام «جعفری تبار» تأیید شد - 13,914 بازدید
 17. ناگفته های پررنگ - 13,613 بازدید
 18. بازگشت شمشیرباز ربوده‌شده + تصاویر - 13,298 بازدید
 19. ۲۶ مرداد؛ سالگرد ورود آزادگان سرافزار به ایران اسلامی - 13,182 بازدید
 20. ریشه ها و زمینه های فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی - 13,099 بازدید
 21. راهپیمایی مردم کرج در اعتراض به جنایات آل سعود - 10,445 بازدید
 22. نخستین «پیوند قلب با پشتیبانی قلب مصنوعی ۵۰ سی‌سی» توسط جراح ایرانی با موفقیت انجام شد - 10,204 بازدید
 23. دور زدن قانون حتی به رانندگان اتوبوس هم رسید ! - 9,460 بازدید
 24. بشار اسد چگونه ابتکار جنگ را به دست گرفته است؟ - 8,976 بازدید
 25. اسرائیل و آل سعود دو روی یک سکه اند/ برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی خواب هستند/ تغییر مسیر تشییع شهید غواص با دلیل بود - 8,909 بازدید
 26. راه‌هایی برای هک گوشی‌ها و کامپیوترهای آفلاین - 8,763 بازدید
 27. عباسی: ظریف قهرمان ملی نیست! - 8,425 بازدید
 28. السد و فولاد به تساوی رسیدند - 8,401 بازدید
 29. ۳ دستاورد بزرگ هسته ای رونمایی شد - 8,380 بازدید
 30. نظر فرمانده ناجا در مورد تجمع میدان فاطمی - 8,367 بازدید